ÖZEL KAVRAM TEMEL LİSESİ

Ülkemizde, 1974’ten 2015’e kadar özel öğretim kurumları bünyesinde hizmet veren Kavram Dershaneleri, orta ve yükseköğretim kurumlarına yerleştirdiği öğrenci sayısıyla özel öğretim kurumları arasındaki ayrıcalıklı, üstün ve seçkin konumunu her daim korumayı başaran kurumların başında gelmiştir. “Kitlesel Başarıda 1 Numara” şiarının en önemli temsilcilerinden biri olan Kavram Dershanesi Diyarbakır Şubesi, 1998 yılında hizmet vermeye başlamış; Kavram ailesinin kazandırma ve başarı geleneğine her yıl yenilerini eklemenin mutluluğunu ve gururunu yaşamıştır. 20 yıllık tecrübesi, profesyonel kadrosu ve nitelikli yayınlarıyla sadece şehrimizin değil ülkemizin de en önemli öğretim kurumlarından biri olmayı başaran Kavram Dershanesi Diyarbakır Şubesi; ulusal sınavlarda Türkiye 8.liği, 25.liği, 121.liği gibi sayısız rekor dereceye imza atmıştır.

2015 yılına kadar dershanecilik hizmeti veren Kurumumuz, dershanelerin kapatılmasıyla Özel Kavram Temel Lisesine dönüşmüştür. Dürüst, samimi, profesyonel, çalışkan ekip ruhundan hiçbir şey kaybetmeden hafta içinde öğrencilerinin lise eğitimini sürdürürken hafta sonlarında da ortaöğretimin son sınıf ya da mezun düzeyindeki öğrencilerine yönelik kurs hizmeti vermiştir.

Kurucumuz Av. Umut BULUTTEKİN’in demokratik ve ilerici yönetim anlayışıyla bütünleşen personelimiz; birbirine bağlı, özverili, üretken, yenilikçi ve başarıya odaklı bir ekip meydana getirmiştir. Bu ekip yetiştirdiği ve kazandırdığı öğrencileriyle yaşamın her alanında karşılaşmış, bunları yetiştirmenin mutluluğu ve moraliyle çalışmalarına ara vermeden devam etmiştir. Bu yüzden de değişen, sadece öğretim programları veya sınav adları olmuş; Kurumumuzun başarı geleneği değişmemiştir.
Kavram; sevgidir, emektir, samimiyettir, deneyimdir, başarıya olan inanç ve birlikte başarmanın genç tuttuğu dinamik kadrodur. Kavram öğrencisi olmak, bir ayrıcalıktır.

2018-2019 eğitim-öğretim yılında hizmetinize sunacağımız Diyarbakır Özel Kavram Fen ve Anadolu Lisesi ile başarı geleneğimizi sürdürecek, siz değerli öğrencilerimizin ve ailelerinin umudu, şehrimizin ve ülkemizin gururu olmaya devam edeceğiz.